Łomża

AKTUALNOŚCI

2018-01-04 17:53

Trener Arkadiusz Obrycki na stażu w Akademii Legii

Autor: Legia Soccer Schools Fot. własne

W Łomży dbamy nie tylko o rozwój naszych zawodników w Legia Soccer Schools, ale także i trenerów. Arkadiusz Obrycki - trener z naszego ośrodka w dniach 24-26 listopada przebywał na stażu w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w kraju - Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Podczas pierwszego dnia trener Obrycki miał okazję przyglądać się treningom grup młodzieżowych od kategorii U10 do U17, a także spotkać się między innymi z Piotrem Urbanem, który w Akademii odpowiada za koordynowanie kategorii U12-U17. Była to okazja do zapoznania się z metodologią pracy oraz filozofią, jaka jest obecnie wprowadzona. 

 

- Trener Urban na spotkaniu zaskoczył mnie mówiąc, iż w Polsce trenuje się znacznie więcej niż w Hiszpanii, gdzie do tej pory pracował (Piotr Urban, pracował przez całą swoją dotychczasową karierę w Osasunie Pampeluna, gdzie był między innymi dyrektorem metodologii - przyp. red.). Zapoznał nas ze szczegółowymi założeniami Akademii na tym etapie wiekowym - powiedział trener Obrycki.

 

Tego samego dnia nasz trener miał także możliwość spotkać się z managerem Akademii - Radosławem Mozyrko.

 

- Podczas tego spotkania miałem możliwość poznać strukturę organizacyjną Akademii, poznać priorytety w szkoleniu, a także na co kładzie się największy nacisk. W Legii priorytetem są jednostki, nie zespoły. To było inspirujące.

 

 

W kolejnych dwóch dniach trener Obrycki miał możliwość obserwacji jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w kategorii U11 w Europie. W Legia Cup pod balonem przy Łazienkowskiej 3 rywalizowały ze sobą m.in. zespoły Manchesteru United, Manchesteru City, Juventusu, Anderlechtu, Herthy Berlin, Feyenoordu. Nie zabrakło także dwóch zespołów z Akademii Legii.

 

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Była to bardzo dobra lekcja poglądowa dla mnie. Przez całe dwa dni miałem okazję porozmawiać z trenerami zespołów biorących udział w turnieju, a także z trenerami i koordynatorami Legii. Dużym doświadczeniem było zobaczyć w akcji topowe akademie w Europie.

 

 

Bezpośrednio po turnieju była okazja, aby przyjrzeć się pracy trenerów w centralnym i jednocześnie największym ośrodku Legia Soccer Schools w Polsce. Na koniec wizyty przy Łazienkowskiej trener Obrycki zwiedził stadion oraz klubowe muzeum.

 

- Chciałbym podziękować koordynatorowi ośrodka w Łomży i trenerowi Akademii Przemysławowi Chojnowskiemu za pomoc w odbyciu stażu - zakończył trener Obrycki.

 

Mamy nadzieję, że nowe doświadczenia naszego trenera będą inspiracją, która pozytywnie wpłynie na jakość naszych zajęć.

 

 

 

 

 

 

 

 

MULTIMEDIA
MIEJSCE TRENINGÓW
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube