Ustrzyki Dolne

AKTUALNOŚCI

2021-03-19 13:46

Szkoły sportowe Legii w Ustrzykach Dolnych!

Autor: Legia Soccer Schools / Gmina Ustrzyki Dolne Fot. Mateusz Kostrzewa

Ustrzyckie Szkoły Sportowe zostały szkołami partnerskimi Legii Warszawa! Po funkcjonującym z sukcesem programie Legia Soccer Schools, który w gminie zadebiutował w 2016 roku czas na kolejne wspólne wyzwania! Współpraca Gminy Ustrzyki Dolne i Legii Warszawa znów się umocniła.

We czwartek, w obiekcie Legia Training Center w Książenicach, podpisana została trójstronna umowa o powołaniu ustrzyckich szkół sportowych Legii Warszawa.

 

Gminę reprezentowali Burmistrz Gminy Ustrzyki Dolne Bartosz Romowicz, Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Bieszczady Piotr Ożóg oraz Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych Bogdan Zwarycz. Klub Legia Warszawa reprezentował Prezes Dariusz Mioduski, a Fundację Legii Soccer Schools Prezes Zarządu Adam Orlikowski oraz Członek Zarządu Marcin Harasimowicz.

 

 

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych, a tym samym Szkoła Mistrzostwa Sportowego i Liceum Mistrzostwa Sportowego będzie kształcić przyszłych piłkarskich mistrzów pod okiem kadry trenerskiej doskonalącej się pod okiem jednej z lepszych polskich drużyn piłkarskich.

 

- Klasa o profilu piłkarskim w ustrzyckim SMS i LMS to duża szansa dla młodych sportowców z Gminy Ustrzyki Dolne, Powiatu Bieszczadzkiego i nie tylko. Otwieramy się również na okoliczne miejscowości. Do naszych szkół sportowych zapraszamy również dzieci i młodzież z Powiatu Przemyskiego, Powiatu Leskiego i Powiatu Sanockiego. Chcemy dać szansę na rozwój jak największej ilości młodych, zdolnych piłkarzy. Od dzisiaj staliśmy się szkołą partnerską Legii Warszawa. To niebywała nobilitacja. Ustrzycki ZSS będzie jedynym ośrodkiem szkolnym poza Województwem Mazowieckim ściśle współpracującym z Legią Warszawa. Dziś młodzi legioniści kształcą się w szkołach w okolicach Warszawy. Legia to najbardziej utytułowany i obecny mistrz polski w piłce nożnej. To rekomendacja sama w sobie. Zarówno kadrę trenerską, jak i techniki nauczania można śmiało uznać za najlepsze w Polsce. W efekcie możemy być pewni, że jakość nauczania w klasie piłki nożnej w Ustrzykach Dolnych zadowoli nawet najbardziej ambitnych młodych sportowców - mówi o współpracy Burmistrz Gminy, Bartosz Romowicz.

 

Kadra trenerska z ustrzyckiego SMS i LMS będzie szkolić się systemicznie pod okiem trenerów z warszawskiej akademii, co więcej dzięki zawartemu porozumieniu będą odbywać staże w Legii Warszawa zarówno z drużynami juniorskimi, jak i seniorskimi. Ustrzyccy trenerzy piłkarscy otrzymają nie tylko wsparcie merytoryczne, poparte ogromnym doświadczenie, ale również sprawdzoną już metodykę kształcenia młodych piłkarzy.

 

- Program nauczania w ustrzyckim Zespole Szkół Sportowych będzie opracowywany wspólnie z trenerami Legii Warszawa. Dużym atutem naszych szkół jest fakt, że najbardziej uzdolnieni uczniowie będą mogli brać udział w testach i zgrupowaniach polskiego mistrza. Warto podkreślić, że niedawno warszawska drużyna oddała do użytku nowoczesny, w pełni wyposażony Ośrodek Treningowo-Szkolny Legia Training Center w Książenicach pod Warszawą, z którego będą mogli korzystać najlepsi uczniowie w ramach wymian i szkoleń. Chcemy czerpać wzorce od najlepszych. Współpraca z Legią w Ustrzykach Dolnych trwa już kilka lat. Od 2016 roku poprzez zabawę uczymy grać w piłkę nożną dzieci w wieku od 3 do 7 lat w Przedszkolu Legia Soccer Schools - dodaje Burmistrz.

 

 

- Nawiązanie porozumienia Zespołu Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych to również ważny marketingowo krok. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy staniemy się jednym z najlepszych ośrodków piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce, a na pewno na podkarpaciu, do którego zjeżdżać się będą młodzi mieszkańcy okolicznych powiatów: przemyskiego, leskiego sanockiego, a nawet i dalszych. To szansa na rozwój naszej uzdolnionej młodzieży oraz całego miasta i gminy. Dziękuję Prezesowi Legii Dariuszowi Mioduskiemu i Prezesowi Zarządu Fundacji Legia Soccer Schools Adamowi Orlikowskiemu za ogromną przychylność oraz wsparcie w tym projekcie. Panów zaangażowanie w każde wspólne działanie, czy rozmowę nastraja mnie jeszcze większym optymizmem, patrząc na naszą przyszłą współpracę. Profesjonalne podejście oraz świadomość swoich atutów, potrzeb i oczekiwań w oparciu o szacunek jest mistrzowski. Legia to mistrz w każdym calu - kończy Burmistrz Bartosz Romowicz.

 

MULTIMEDIA
MIEJSCE TRENINGÓW
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube