Piotrków Trybunalski

AKTUALNOŚCI

2018-06-11 07:04

STARTUJEMY!

Program Legia Soccer Schools startuje w naszym mieście! Przedszkola Piłkarskie i Szkoła Techniki, te dwa projekty już teraz dostępne w Piotrkowie Trybunalskim.

Od poniedziałku można w Piotrkowie Trybunalskim zapisać dziecko do Piłkarskich Przedszkoli Legii Warszawa oraz do Szkoły Techniki Legii Warszawa.

Dzięki staraniom Fundacji NIEDALEKO na obiektach naszego miejskiego klubu sportowego PKS POLONIA od września będą odbywać się treningi dla dzieci od lat 3 (Przedszkola Piłkarskie) oraz zajęcia techniki piłkarskiej dla dzieci i młodzieży. To wszystko na obiektach PKS Polonia. Szczegółowe informacje http://legiasoccerschools.pl/o/88/description

Pierwsze kroki w tym kierunku Fundacja podjeła w zeszłym roku, na 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego zorganizowaliśmy I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, rocznica ta zbiegla sie w czasie ze 100-leciem powstania Legii Warszawa (1916/17). W tym roku odbył się II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, w którym głównym sponsorem nagród była Fundacja Legii.

Warto nadmienić, że tak naprawdę jest to powrót Legii do naszego miasta, ponieważ to właśnie tutaj - w Piotrkowie Trybunalskim - odbył się pierwszy "zaciąg" do Drużyny Legionowej (1916) i tutaj odbył się mecz z żółto-czarnymi,  czyli reprezentacją wojsk zaborców, wygrany przez naszych Legionistów! Z naszego miasta na wschód wyruszyła Drużyna Legionowa, w Kostiuchnówce pod Rónym zakończyła szlak bojowy (i sportowy, wtedy w latach 1916-18 odbywały sie mecze na postojach naszych wojsk). Po zwycięzkiej kampanii i odzyskaniu Niepodległości, Marszałek Józef Piłsudski nadał Drużynie Legionowej plac na Łazienkowskiej 3, który stał się stadionem Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego LEGIA WARSZAWA.

 

MULTIMEDIA
MIEJSCE TRENINGÓW
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube