Uroczysty TRENING NA PŁYCIE ... Trenuj w Legii! Wiosenny nab... Rocznik 2018 - nowe pokoleni...

AKTUALNOŚCI

2019-10-29 09:57

XV edycja Legia Cup coraz bliżej!

Autor: Jakub Wydra Fot. Aleksandra Wór

Juventus, Manchester United, Anderlecht Bruksela czy RB Salzburg - to nie skład Ligi Mistrzów, a uczestnicy nadchodzącej edycji Legia Cup, która odbędzie się w weekend 23 - 24 listopada! Święto piłki młodzieżowej przy Ł3 to szansa do rywalizacji na najwyższym poziomie dla dwóch drużyn Legii Warszawa oraz, po raz drugi w historii, zwycięzcy turnieju eliminacyjnego dla Klubów Partnerskich i zaprzyjaźnionych z Akademii Legii oraz Legia Soccer Schools.

Piętnasta edycja międzynarodowego turnieju Legia Cup zbliża się wielkimi krokami. Przy Łazienkowskiej 3 pojawią się między innymi: Juventus Turyn, Manchester United, Anderlecht Bruksela, Hertha Berlin, RB Salzburg, Sparta Praga czy Vistula Garfield z USA. W tym roku będzie to turniej dla zawodników z rocznika 2009 i młodszych.

– Turniej odbywać się będzie w systemie ligowym. Dzięki temu dany uczestnik rywalizować będzie z każdym zespołem biorącym udział w turnieju, a co za tym idzie będzie miał okazję sprawdzić się na tle rywali prezentujących zróżnicowaną kulturę gry. W tegorocznej edycji ponownie pojawią się uznane marki, jak Anderlecht Bruksela, Juventus Turyn, RB Salzburg czy Manchester United, ale nie zabraknie również drużyn spoza Europy, charakteryzujących się zupełnie innym stylem gry - chociażby Vistula Garfield ze Stanów Zjednoczonych. Zetknięcie z takim "innym" futbolem będzie dla pozostałych zespołów ciekawym i wartościowym doświadczeniem – zapewnia Adam Orlikowski, menedżer projektu Legia Soccer Schools, jeden z organizatorów Legia Cup.

TABELA, WYNIKI I STATYSTYKI LIVE - LEGIACUP.PL

Turniej cieszy się renomą wśród dużych, futbolowych marek, o czym co roku zgodnie mówią trenerzy uczestniczących drużyn.

– To naprawdę niesamowity turniej, bardzo wysoki poziom rywalizacji. Przede wszystkim liczyła się dla nas dobra gra i zdobywanie doświadczenia. Legia Cup był ku temu idealną okazją i jeśli zależałoby to ode mnie, na pewno przyjechalibyśmy tutaj również za rok – zapewniał rok temu Alessandro Calcia, trener Juventusu.

– Zespoły uczestniczące w tym turnieju zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Musieliśmy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności, grać naprawdę świetne mecze, by na końcu móc cieszyć się z triumfu w Legia Cup. Organizacyjnie turniej ten to również światowy poziom. Jesteśmy dumni, że mogliśmy tutaj być. Legia Cup to najlepszy turniej w tej kategorii wiekowej, w jakim mamy szansę uczestniczyć – wtórował mu Antonio Scibetta, trener Anderlechtu - zwycięzcy dwóch ostatnich edycji.

Więcej o XIII edycji (2017 r.) TUTAJ i TUTAJ.
Więcej o XIV edycji (2018 r.) TUTAJ i TUTAJ.

 

 

W rywalizacji ponownie udział wezmą dwie drużyny Legii Warszawa oraz - po raz drugi w historii - zwycięzca Turnieju Eliminacyjnego dla Klubów Partnerskich i zaprzyjaźnionych Akademii Legii. Rok temu jego zwycięzcą była UKS Varsovia.

– Legia Cup to naprawdę mocno obsadzony turniej, o wysokim poziomie rywalizacji. To świetna okazja by uczyć się gry pod presją, z silnymi rywalami, o różnorodnych charakterystykach gry. Dla naszych chłopców powinien być to ogromny bodziec do dalszego rozwoju – podkreśla Sebastian Różycki, koordynator U5 - U13 Akademii Legii.

 

 

PEŁNA LISTA UCZESTNIKÓW XV EDYCJI LEGIA CUP
Legia Warszawa I
Legia Warszawa II
Anderlecht Bruksela (Belgia)
Juventus Turyn (Włochy)
Manchester United (Anglia)
Hertha Berlin (Niemcy)
RB Salzburg (Austria)
Sparta Praga (Czechy)
Pogoń Lwów (Ukraina)
Norwegian Soccer Club (Norwegia)
Team Europa
Vistula Garfield (USA)
Zwycięzca Turnieju Eliminacyjnego (Polska)

 

TABELA, WYNIKI I STATYSTYKI LIVE - LEGIACUP.PL

Zapraszamy w weekend 23 - 24 listopada na Łazienkowską 3!
Emocji i dobrego futbolu na pewno nie zabraknie! Wstęp wolny.

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube