Trenuj w Legii! Wiosenny nab... Obozy Legii Lato 2023 - rusz... PKN ORLEN partnerem Fundacji...

AKTUALNOŚCI

2023-03-31 12:04

Transfery: nowe zawodniczki w Legia Ladies!

Autor: Amanda Pietrzak Fot. Mateusz Kostrzewa, Gabi Polak

Seniorki Legia Ladies były bardzo aktywne podczas zimowego okna transferowego, które właśnie się zamknęło. Do drużyny dołączyło aż 8. nowych piłkarek.

Celem drużyny na ten rok jest oczywiście awans do II ligi a nowe transfery podtrzymają w drużynie wysoką konkurencyjność i wzmocnią ją w walce o prymat w tabeli. Witamy Was dziewczyny i życzymy powodzenia! Czujcie się jak u siebie w domu!

 

Poniżej przedstawiamy bio nowych zawodniczek:

 

A n n a  K o w a l c z y k

 

Urodzona i wychowana w Toronto w Kanadzie. Grała tam przez wiele lat w League 1 Ontario. Reprezentowała Reprezentację Polski U17 i U19. Grała w ekstralidze Orlenu Gdańsk. Dodatkowo jest również obecnie zawodniczką reprezentacji Polski w futsalu. Jest zarówno prawo- jak i lewonożna i gra jako 9.

 

 

N a t a l i a  C h w e d c z u k  

 

Natalia ma 22 lata, ostatnio reprezentowała barwy AZS PSW Biała Podlaska. Jest prawonożną piłkarką, która najlepiej czuje się, występując na prawym skrzydle lub jako napastnik.

Piłka nożna to jej ukochany sport, w którym czuje się najlepiej. Mimo dwuletniej przerwy w grze postara się jak najszybciej nadrobić stracony czas i wrócić do optymalnej formy. 

 

 

A l e k s a n d r a   K u r z e l o w s k a

 

Aleksandra Kurzelowska to 25-letnia zawodniczka, posiadająca bogate doświadczenie zdobyte w takich klubach jak Gigant Przytoczno, Sybilla Puławy, IFTER SMS Niemce, HRC’14 Dames, Górnik Łęczna II oraz TS Row Rybnik 

Ola wzmocni Legia Ladies na pozycji skrzydłowej.

 

 

A l e k s a n d r a   K o w a l c z y k 

 

Aleksandra Kowalczyk gra na prawym skrzydle i przenosi się z Włókniarza Białystok. 

Aleksandra swoją karierę zaczynała od gry z chłopakami w małych klubach w swoim mieście, a następnie rozwijała swoje umiejętności w kobiecej piłce nożnej w klubie Włókniarz Białystok.

W tym roku rozpoczęła studia i zdecydowała się kontynuować swoją grę w Warszawie. 

Całe życie jest związana z grą w piłkę nożną i ciesz się, że trafiła do Legii, gdzie ma możliwość rozwijania swojej kariery. 

 

 

D a r i a  K o r z e n i e w s k a 

 

Bramkarka ma 17 lat i uczęszcza do 4. klasy liceum. Pochodzi z podwarszawskiego Błonia, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki w sporcie.

Ze sportem jest związana od dziecka. Próbowała swoich sił w siatkówce, kickboxingu oraz przez dłuższy czas trenowała lekkoatletykę. Piłka nożna przewijała się przez jej życie od zawsze, nigdy jednak nie grała w żadnym klubie. Piłkę nożną do tej pory traktowała jako formę przyjemności oraz rekreacji w postaci gry ze znajomymi lub zawodów szkolnych. 

Do sukcesów, które osiągnęła w powyższych dyscyplinach, chciałaby dołożyć sukcesy z Legią Ladies.

Jej celem jest rozwój drużyny i awans na kolejne poziomy rozgrywek. 

 

 

 

M a r i a  S t r z a ł k o w s k a 

 

Maria dołączyła do Legii Ladies w październiku ubiegłego roku. To jej pierwszy sezon jako piłkarka, ale już teraz widać ogromny talent i duży potencjał.

Maria jest 18-letnią prawonożną zawodniczką, która występuje na pozycji bocznego pomocnika. 

 

 

A m a n d a   M o u r a   P i e t r z a k

 

29-letnia Brazylijka przybyła do Legia Ladies wraz ze swoim międzynarodowym doświadczeniem zdobytym w takich klubach jak Atletico Mineiro, University of Bridgeport, i KA4 Respect. Amanda jest napastniczką, ale może także grać na lewym skrzydle.

 

 

A n e t a   W a s i a k

 

Aneta gra na prawym skrzydle i bardzo dobrze wie jak strzelać bramki. Aneta pochodzi z Nowego Miasta nad Pilicą i grała w męskiej drużynie KS Pilica Nowe Miasto.

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube