26 maja 2024 - Uroczysty tre... Zapisz się na Uroczysty Tren... Legia Soccer Schools: dziesi...

AKTUALNOŚCI

2020-10-01 15:21

Sportowy Rodzic: Badanie składu ciała oraz konsultacje dietetyczne

Autor: Legia Soccer Schools

Sportowy Rodzic Legii Warszawa to program zajęć dla dorosłych, gdzie pod okiem najlepszych specjalistów poprawisz swoją sylwetkę i zadbasz o zdrowie. Program aktywności w ramach Sportowego Rodzica składa się z trzech elementów: treningu (biegowego, fitness oraz siłowego), badań składu ciała a także diety pudełkowej Legia FIT. Zacznij trenować i odżywiać się jak MISTRZ!

ZAPISZ SIĘ NA TRENINGI- KLIKNIJ

WYKUP DIETĘ PUDEŁKOWĄ LEGIA FIT - KLIKNIJ
BADANIE SKŁADU CIAŁA ORAZ KONSULTACJA DIETETYCZNA - ZAMÓW

BADANIA SKŁADU CIAŁA:
Badanie składu ciała daje nam informację dotyczącą poziomu tkanki tłuszczowej i jest punktem wyjścia do monitorowania efektów pracy treningowo-żywieniowej. Badanie obejmuje: 
- Pomiar masy ciała.
- Pomiar obwodów (talia, brzuch) lub fałdy skórno-tłuszczowych.
- Pomiar metodą BIA pokazujący m.in. masę tkanki tłuszczowej, masę tkanki beztłuszczowej, całkowitą ilość wody w organizmie, wodę wewnątrz i pozakomórkowa.

 

Wykup profesjonalne badania składu ciała wykonywane przez dietetyka pierwszej drużyny Legii Warszawa.
Koszt badań: 120 PLN. Czas trwania: ok. 15 min. Badanie jest wykonywane na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3.

 

Konsultacje z dietetykiem - przynieś badania krwi:

W celu dobrania odpowiedniej kaloryczności zakup każdej diety może być poprzedzony konsultacją z dietetykiem pierwszej drużyny Legii Warszawa.
Koszt konsultacji: 200 PLN. Czas trwania: ok. 60 minut. Konsultacja może odbywać się w formie spotkania on-line a także spotkania bezpośredniego w gabinecie na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3.

 

Do określenia i wskazania odpowiedniej diety potrzebne będzie wykonanie poniższyc badań krwi, z którymi to wynikami udajecie się Państwo na konsultacje.

 

Badania krwi mają dać odpowiedź czy wszystko na poziomie krwi jest w porządku, czy należy zwrócić większą uwagę na niektóre problemy żywieniowe występujące na co dzień, które mogły przełożyć się na gorsze wyniki badań krwi. Oczywiście badania służą jedynie monitoringowi zdrowia oraz uchwycenia błędów żywieniowych, w razie poważniejszych wątpliwości będzie zalecana dodatkowa kontrola przez lekarza. Badania obejmują:

- Morfologię krwi.

- Glukozę - ocena metabolizmu węglowodanów.

- Insulinę - bierze udział w regulacji metabolizmu węglowodanów, razem z wynikiem glukozy można obliczyć insulinooporność tkanek, dla dietetyka jest to istotna informacja na temat ilości węglowodanów w diecie i ilości ruchu w ciągu dnia.

- Lipidogram - ocena frakcji cholesterolu i trójglicerydów, przydatny w ocenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, odzwierciedla stan gospodarki lipidowej organizmu. 

- Kwas moczowy – jest przydatny w diagnostyce dny moczanowej, dla dietetyka jest cenną informacją o ilości spożywanego białka w diecie. 

- Homocysteina - zwiększone stężenie homocysteiny we krwi przyczynia się do rozwoju chorób układu krążenia, dla dietetyka jest poniekąd wyznacznikiem zdrowego jedzenia.

- TSH – jest hormonem pobudzającym tarczycę przez co mocno jest związany z tempem metabolizmu. Oznaczenie TSH jest podstawowym badaniem służącym do rozpoznawania chorób tarczycy.

- Enzymy wątrobowe ALT/AST mogą pokazać jak na co dzień jest obciążana wątroba.

- Index omega 3 pokazuje jakie kwasy tłuszczowe są spożywane na co dzień, dobre które chronią czy złe, które przyczyniają się do zwiększenia ryzyka chorób dietozależnych.

 

 

Jak dokonać zakupu?
1. Zaloguj się na konto opiekuna przez adres http://panel.legiasoccerschools.pl gdzie loginem jest Twój adres mailowy (jeśli nie masz jeszcze konta pod tym samym adresem je utworzysz).
2. Po zalogowaniu przejdź do zakładki „Sklep Legia Soccer Schools”.
3. Wybierz zawodnika, dla którego chcesz dokonać zakupu.
4. Wybierz z listy dział LEGIA FIT i interesującą Cię produkt/badanie i zaakceptuj zakup kliknięciem „Zamawiam” na dole strony.
5. Wybrane produkty zostaną doliczone do Twojego salda a historię zamówień i co było zamawiane możesz zobaczyć w widoku „Płatności” w tabelce „Produkty”.

 

ZAPISZ SIĘ NA TRENINGI- KLIKNIJ

WYKUP DIETĘ PUDEŁKOWĄ LEGIA FIT - KLIKNIJ
BADANIE SKŁADU CIAŁA ORAZ KONSULTACJA DIETETYCZNA - ZAMÓW

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube