Trenuj w Legii! Zapisy czas ... Sportowy Rodzic - trenuj i o... Wyjątkowy start sezonu - TRE...

AKTUALNOŚCI

2020-12-14 08:52

Pierwsza edycja Legia Talent Day za nami!

Autor: JAKUB WYDRA Fot. OLA WÓR

W sobotę przy Łazienkowskiej 3 odbyła się pierwsza edycja wyjątkowego wydarzenia, "Legia Talent Day". – Chcemy, by dzień talentów na stałe zagościł w kalendarzu naszej Akademii. Planujemy organizować go dwa razy w roku - raz przy Ł3, a raz w Legia Training Center – podkreśla Sebastian Różycki, koordynator U5 - U13 Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

– Legia Talent Day to wydarzenie, w którym każdy może pokazać swoje indywidualne umiejętności. Przez cały dzień obserwacja i ocena prowadzona jest przez trenerów z Akademii oraz z Legia Soccer Schools. Pierwsza edycja skierowana była do chłopców i dziewczynek z kategorii U13 - U9 – wyjaśnia Sebastian Różycki, koordynator U5 - U13 Akademii Legii.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z TALENT DAY - KLIK

 

Zawodnicy i zawodniczki stanęły przed wieloma wyzwaniami - nie zabrakło rozgrywek w formie małych gier czy konkurencji ukierunkowanych na odpowiednie wykorzystanie umiejętności techniczno-taktycznych w warunkach meczowych.

 

– Przygotowane przez nas ćwiczenia pozwalają ocenić umiejętności techniczne - między innymi grę jeden na jeden, panowanie nad piłką, ale również sprawność ogólną. Podczas tego wydarzenia koncentrujemy się na sprawdzeniu umiejętności indywidualnych każdego z uczestników – podkreśla koordynator.

 

 

Swoje umiejętności sprawdzić mogli również bramkarze, którzy trenowali pod okiem trenerów naszej Akademii - Bartosza Groszaka i Michała Kubiaka oraz trenerów ze Szkół Bramkarzy Legii Warszawa.

 

– Młodzi bramkarze uczestniczyli w trzech głównych konkurencjach. Pierwsza to rzut ręką - ocenialiśmy technikę rzutu, ale też zachowania w defensywie i interwencje na linii przy uderzeniach z krótkiego i średniego dystansu. Druga to uderzenia nogą - ocenialiśmy technikę uderzenia w ofensywie oraz w defensywie interewencje na linii przy trudniejszych uderzeniach. Trzecia konkurencja to pojedynki jeden na jeden - gdzie piłkę odebrać można tylko rękami. Z jednej strony ocenialiśmy więc grę nogami, a z drugiej odwagę w interwencjach rękami – opisuje Bartosz Groszak.

 

– Z każdego turnieju dla bramkarzy, organizowanego przez Akademię i Legia Soccer Schools, zapraszamy przynajmniej dwóch - trzech graczy na kolejne treningi w naszej Akademii. Jeden zawodnik wypatrzony podczas takiej inicjatywy jest już na stałe naszym bramkarzem w kategorii U15. To pokazuje, że warto organizować takie wydarzenia - z puntu widzenia klubu, oraz że warto w nich uczestniczyć - z punktu widzenia zawodników. To świetna okazja, by wpaść w oko naszym trenerom oraz skautom – dodaje.

 

 

 

Co ważne, Legia Talent Day nie pełni funkcji naboru. Otwarta formuła wydarzenia pozwala każdemu zainteresowanemu - spełniającemu kryteria wiekowe - uczestniczyć w dniu talentów. Najzdolniejsi zawodnicy, którzy wyróżniają się podczas testów, mają jednak szansę trafić na stałe do Legii Warszawa.

 

– Po zakończeniu Legia Talent Day wszyscy uczestnicy otrzymują analizę tego, jak zaprezentowali się podczas każdej z konkurencji. Ci, którzy wyróżniali się na tle pozostałych uczestników, mogą otrzymać zaproszenia na treningi - w Akademii lub Legia Soccer Schools – mówi Sebastian Różycki.

 

 

Legia Talent Day w zamyśle ma być wydarzeniem cyklicznym.

 

– Chcemy, by to wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu Akademii Legii. Planujemy organizować je dwa razy w roku - raz przy Ł3, a raz w Legia Training Center – zapowiada Różycki.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!

Zapraszamy na wiosenną edycję Legia Talent Day!

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z TALENT DAY - KLIK

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube