26 maja 2024 - Uroczysty tre... Zapisz się na Uroczysty Tren... Legia Soccer Schools: dziesi...

AKTUALNOŚCI

2024-04-05 08:00

Legia Soccer Schools: dziesięć lat Pasji i Sukcesów

Autor: Legia Soccer Schools

Witajcie w fascynującym piłkarskim świecie Legia Soccer Schools, miejscu, gdzie futbol staje się pasją, a sportowa przygoda rozpoczyna się od najmłodszych lat! Pragniemy podzielić się z Wami historią naszego niezwykłego projektu, który zrodził się z marzenia o stworzeniu ogólnopolskiej bazy szkoleniowej dla tysięcy dzieci. Rozpocznijmy więc naszą podróż od samego początku.

Początki - wyzwanie i determinacja

 

Historia Legia Soccer Schools to historia determinacji i wytrwałości. W 2013 roku, zrodził się pomysł przeprowadzenia naboru dla najmłodszych, którzy pragnęli związać swoją przyszłość z Legią Warszawa. Mimo entuzjazmu i szerokiej promocji, okazało się, że z ponad 1500 chętnych mogliśmy przyjąć zaledwie kilkadziesiąt osób... To wyzwanie nie złamało naszej determinacji, lecz skłoniło do refleksji nad nowym podejściem.

 

Od selekcji do akceptacji - misja społeczna i sportowa

 

Zamiast koncentrować się tylko na selekcji najzdolniejszych, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom tysięcy dzieci, które marzyły o grze w barwach Legii. Naszym celem stało się stworzenie miejsca, gdzie każde dziecko będzie miało szansę rozwijać swoje umiejętności, niezależnie od poziomu. Legia Soccer Schools nie jest tylko projektem piłkarskim, to także społeczna misja, która integruje rodzinę Legii Warszawa. Pierwszy, historyczny treinng zorganizowaliśmy przy Łazienkowskiej 3 w sobotę, 5 kwietnia 2014 roku.

 

Model szkolenia - indywidualne podejście

 

W Legia Soccer Schools stawiamy na rozwój indywidualny każdego uczestnika. Nasze treningi nie koncentrują się jedynie na taktyce czy pozycji na boisku. Dzieci mają możliwość wyboru swojej roli i eksperymentowania z różnymi aspektami gry. Dzięki temu każde dziecko może odnaleźć się w miejscu, które najbardziej mu odpowiada, a trenerzy, korzystając z danych statystycznych i obserwacji, wspierają ich w rozwoju na każdym etapie.

 

Ekspansja i rozwój - od Warszawy po całą Polskę (i za granicę)

 

Po dynamicznym rozwoju w Warszawie, nasze ośrodki zaczęły się rozprzestrzeniać po całej Polsce. Dziś mamy około 130 lokalizacji, a naszym najnowszym osiągnięciem są ośrodki treningowe w Stanach Zjednoczonych Ameryki, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem, otwierając przed nami nowe możliwości.

 

Rozwój LegiaSchools.pl: wielosekcyjność i dywersyfikacja dyscyplin

 

Legia Soccer Schools to nie tylko piłka nożna. Jesteśmy dumni z faktu, że pod dachem Legia Schools rozwijamy różnorodne dyscypliny sportowe, otwierając drzwi dla wszystkich młodych talentów, niezależnie od ich zainteresowań. Nasza filozofia opiera się na przekonaniu, że każde dziecko powinno mieć możliwość rozwijania się sportowo w atmosferze pasji, zaangażowania i wsparcia.

 

Budowanie sieci lokalizacji - wielosekcyjna wizja

 

LegiaSchools.pl dążymy do budowy sieci lokalizacji, która obejmuje różnorodne dyscypliny sportowe. Naszym celem nie jest tylko szkolenie piłkarzy, ale również zapewnienie młodym zawodnikom możliwości przynależności sportowej do Legii w różnych dyscyplinach. Aktualnie oferujemy treningi w 12 różnych dyscyplinach w całej Polsce, otwierając drzwi dla dzieci od 3. roku życia oraz dorosłych. Wielosekcyjność w praktyce - szansa dla wszystkich.

 

10. Rocznica - moment celebracji i refleksji

 

X-lecie Legia Soccer Schools to dziesięć lat pasji, poświęcenia i sukcesów. Obchodząc tę wyjątkową rocznicę, pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym projekcie - od dzieci i rodziców po naszych wspaniałych trenerów i partnerów. To także czas refleksji nad tym, jak daleko zaszliśmy i jak wiele osiągnęliśmy.

 

Podsumowanie - w przyszłość z optymizmem

 

Patrząc w przyszłość, Legia Soccer Schools wciąż pozostaje miejscem, gdzie marzenia o piłkarskiej karierze stają się rzeczywistością, a sport staje się nieodłączną częścią życia tysięcy dzieci. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć, ale również zmotywowani do dalszego rozwoju i poszukiwania nowych talentów. Dziękujemy za te dziesięć niezwykłych lat i zapraszamy do kolejnej dekady piłkarskich przygód z Legią Soccer Schools!

 

Nie ważne czy Twoje dziecko marzy o karierze piłkarskiej, czy też chce spróbować swoich sił w innej dyscyplinie - Legia Schools to miejsce dla każdego. Zachęcamy do dołączenia do naszej społeczności sportowej, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł rozwijać swoje umiejętności w atmosferze pasji i profesjonalizmu.

 

KOCHAMY WAS I DZIĘKUJEMY!

 

Ten artykuł, publikowany z okazji 10. rocznicy Legia Soccer Schools, stanowi hołd dla wszystkich zaangażowanych osób oraz wyraz nadziei na przyszłość pełną sukcesów i niezapomnianych chwil na boiskach Legii. Niech ta dekada będzie inspiracją do jeszcze większych osiągnięć i wzrostu, zarówno na boisku, jak i poza nim!

 

Jedne z pierwszych plakatów Legia Soccer Schools:

 

 

 

 

Pierwszy w historii Uroczysty trening na głównej płycie - wrzesień 2014 r.:

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube