Zielonka

AKTUALNOŚCI

2017-02-08 08:40

HOŁOWNIA I URBAŃSKI W KADRZE PIERWSZEJ DRUŻYNY

Autor: LSS Fot. Autor: Jakub Jarząbek Fot. Jacek Prondzynski

Ciężka praca popłaca. Przekonała się o tym dwójka młodych legionistów – Mateusz Hołownia i Bartłomiej Urbański, którzy decyzją trenera Jacka Magiery zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny Wojskowych.

Na zimowe obozy przygotowawcze trener Jacek Magiera zabrał grupę młodych graczy, którzy jesienią pokazali się z dobrej strony w ligowych meczach rezerw oraz w UEFA Youth League. Znaleźli się w niej Tomasz Nawotka, Mateusz Żyro, Adrian Małachowski, Bartłomiej Urbański, Mateusz Hołownia i Cezary Miszta. Dla większości z nich był to pierwszy pełny cykl przygotowawczy z pierwszym zespołem Wojskowych. Wszyscy wykazywali się dużym zaangażowaniem na treningach, wzięli też udział w sparingach, jakie nasza drużyna rozgrywała w Hiszpanii. Ostatecznie, decyzją sztabu szkoleniowego na stałe do kadry pierwszego zespołu włączeni zostali Hołownia i Urbański.

 

Mateusz Hołownia członkiem kadry pierwszej drużyny był w czasie, gdy szkoleniowcem naszej drużyny był Henning Berg. Udało mu się nawet zadebiutować w pierwszym zespole w oficjalnym meczu. „Hołek” pojawił się na boisku w 90. minucie meczu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz 9 lipca 2014 roku. Jednocześnie stał się najmłodszym zawodnikiem, który zagrał w oficjalnym spotkaniu Wojskowych, mając wówczas 16 lat, 3 miesiące i 5 dni. Hołownia jest wychowankiem TOP 54 Biała Podlaska, a do naszej drużyny trafił w 2011 roku. Lewy obrońca jesienią występował w drużynie rezerw oraz w zespole grającym w UEFA Youth League.

 

Bartłomiej Urbański zawodnikiem Wojskowych został w 2015 roku. Osiemnastolatek jesienią był filarem środka pola Legii II, z bardzo dobrej strony pokazał się także w UEFA Youth League, tworząc duet środkowych pomocników z Adrianem Małachowskim lub Sebastianem Szymańskim. Trenerzy chwalą wychowanka Nadstal Krzaki Czaplinkowskie za przegląd pola oraz umiejętność rozegrania.

 

Reszta młodych zawodników, którzy pracowali na zgrupowaniach w Benidormie i La Mandze pozostanie w kadrze zespołu rezerw. Sztab szkoleniowy regularnie będzie monitorować ich postawę, a przykład Hołowni i Urbańskiego pokazuje, że droga do kadry pierwszej drużyny jest dla każdego otwarta.

MULTIMEDIA
MIEJSCE TRENINGÓW
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube