Zapisz swoje dziecko na tren... Skorzystaj z treningu GRATIS... Zimowe Obozy Legii - ruszyły...

AKTUALNOŚCI

2019-10-04 08:46

Z Legia Soccer Schools do Akademii Legii!

Autor: Jakub Wydra Fot. Jacek Prondzynski

W sezonie 2019/2020 chłopcy urodzeni w roku 2010 stworzyli drużynę U10 - pierwszy etap w drodze do pierwszego zespołu Legii Warszawa. W strukturach Akademii witamy zawodników także z Legia Soccer Schools - do nowo utworzonej drużyny trafiło ich aż sześciu! Jesteśmy z Was dumni!

Oficjalna prezentacja nowej drużyny Akademii Legii miała miejsce przy Łazienkowskiej 3, przed rozpoczęciem spotkania PKO Ekstraklasy przeciwko Lechii Gdańsk. Zespół prowadzi duet trenerski - Sebastian Różycki  i Łukasz Listwan. Kadra liczy obecnie ośmiu zawodników.
 
– Chcemy, by najlepsi zawodnicy już w tym wieku trenowali ze sobą, by poziom rywalizacji w obrębie grupy był jak najwyższy. Wymagające środowisko pozwoli tym chłopcom jeszcze dynamiczniej się rozwijać. Przyjmując ich w struktury Akademii, poprzez odpowiednio zaplanowany proces szkolenia, przygotowany trening i bogaty program meczowy zapewniamy im najwyższą jakość szkoleniową – wyjaśnia Sebastian Różycki, jeden z trenerów U10 oraz koordynator U5 - U13 Akademii.

 

 

 – Budowę drużyny na ten sezon rozpoczęliśmy już jesienią poprzedniego roku. Przede wszystkim, warto podkreślić, że mamy chłopców w tej kategorii wiekowej w projekcie Legia Soccer Schools, który jest dla nas pierwszym kierunkiem, w którym spoglądamy konstruując kadrę zespołu U10. Selekcja w obrębie Legia Soccer Schools to pierwszy etap budowy. Drugi to skautowanie i zapraszanie do nas zawodników z innych klubów z Warszawy. Mamy w Akademii osoby odpowiedzialne za tworzenie bazy zawodników oraz ich obserwację na przestrzeni dłuższego czasu. Co ważne, nie podejmujemy decyzji o sprowadzeniu danego chłopca po jednym czy dwóch meczach, treningach. Zależy nam, by chłopcy, którzy są w orbicie naszego zainteresowania przyjeżdżali do nas na zajęcia. Chcemy ich lepiej poznać, dać im czas na adaptację w naszym środowisku, sprawdzić ich gotowość na przyjście do Legii, zarówno pod względem sportowym, jak i mentalnym. Niestety, nie każdy klub jest otwarty na współpracę. Dla nas kluczowe, by każda ze stron - rodzice zawodnika, dotychczasowy klub - dały zielone światło na przejście chłopca do naszej Akademii – podkreśla Różycki.

 

 

– Kadra zespołu U10 jest cały czas otwarta. Mamy w swoich notesach kilku chłopców, których widzimy w Akademii Legii i pracujemy nad ich pozyskaniem. Tak, jak mówiłem, to długotrwały proces, ponieważ zależy nam, by w jak największym stopniu minimalizować ryzyko pomyłki, która mogłaby zaszkodzić takiemu zawodnikowi. Lepiej, by trafił do nas trochę później, niż zbyt wcześnie – dodaje.


 

 

 – Na etapie U10 koncentrujemy się głównie na działaniach zawodników w ataku. Priorytetowe są umiejętnosci techniczne, dlatego pracujemy nad prowadzeniem piłki, grą jeden na jednego, przyjęciem i podaniem piłki. Rozwijamy przede wszystkim podsatwowe umiejętności techniczne, które za jakiś czas pozwolą chłopcom na działania stricte taktyczne. Oczywiście, poświęcamy również sporo uwagi rozumieniu gry w ujęciu indywidualnym – mówi o priorytetach treningowych trener Sebastian Różycki. 

 

 

Chłopców z rocznika 2010 witamy w strukturach Akademii! Trenujcie, pracujcie i przede wszystkim cieszcie się piłką!

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube