Łomża

AKTUALNOŚCI

2017-05-17 10:00

Wielkie otwarcie Piłkarskich Przedszkoli w Łomży za nami!

Fot. www.tvitv.pl Źródło: www.mylomza.pl

Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa wystartowały w Łomży! W ubiegłą niedzielę, 14 maja na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 w inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 30 dzieciaczków. Jednak poza treningiem na małych zawodników czekało także mnóstwo innych atrakcji!

Punktualnie o godzine 13:00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży uroczyście otwarto projekt. Wśród gości nie zabrakło prezesa ŁKSu Łomża - Pana Łukasza Uściłowskiego oraz dyrektora szkoły - Pana Leszka Sobocińskiego. Z Warszawy przyjechali także przedstawiciele stołecznego klubu: prezes Legia Soccer Schools - Adam Orlikowski, manager projektu - Marcin Harasimowicz oraz trener dbający o jakość zajęć - Daniel Jezierski.

Wszyscy zgodnie podkreślali jak ważnym elementem naszego projektu w Łomży jest współpraca z lokalnym klubem. To właśnie do Młodzieżowego ŁKSu mają trafiać dzieci, które zakończą edukację w LSS. - Liczymy na to, iż podniesiemy poziom sprawności tych dzieci, z czego później korzystać będzie MŁKS - podkreślal Przemysław Chojnowski, koordynator ośrodka w Łomży.

Imprezę poprowadził legendarny spiker Legii Wojciech Hadaj, który w swoim stylu zachęcał dzieci do wspólnej zabawy, a także nie pozwalał nudzić się rodzicom. Dużą atrakcją dla najmłodszych była także Legijna maskotka - Miś Kazek. 

Po zakończeniu treningu dzieci otrzymały prezenty od Legii Warszawa, a także vouchery na darmowe lody w Lodziarni Gelato Rialto w łomżyńskiej Galerii Veneda.

 

 

Idea "Legia Soccer Schools" zrodziła się trzy lata temu. Projekt rozwinął się w błyskawicznym tempie. Uczestniczy w nim już blisko 80 ośrodków w kraju. Do tego grona dołącza gród nad Narwią.

- Pomysł, aby wdrożyć go w Łomży chodził mi po głowie już od dłuższego czasu – mówi Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz jeden z twórców całego przedsięwzięcia, który jest rodowitym łomżyniakiem.

Pomysł Przemka udało się zrealizować i dziś, punktualnie o 13.00 szkółka Legii w Łomży została otwarta.

Projektem objęte są dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Najważniejsza jest zabawa, która ma zachęcić najmłodszych do dalszych treningów.

- Organizujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Wszystkie zadania motywowane są jakąś bajką czy baśnią. Każdy trening ma być przygodą, dzieci bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. To wszystko ma pobudzać ich wyobraźnię – tłumaczy Chojnowski.

 

 

Co daje uczestnictwo w "Piłkarskim przedszkolu"?

- Jest to na pewno kształtowanie młodych osób. Uczestnicy poznają podstawowe elementy piłkarskiego rzemiosła. Nabywają cech, które przydadzą się w dalszym uprawianiu sportu, ale także i w codziennym życiu – wyjaśnia Marcin Harasimowicz, manager projektu "Legia Soccer Schools".

Pierwszym zajęciom w łomżyńskiej szkółce, prowadzonym przez miejscowych trenerów przeszkolonych w Legii, przyglądał się pilnie koordynator szkolenia grup przedszkolnych. Według zapowiedzi, po zajęciach trenerzy dostaną dodatkowe wskazówki jeśli będzie trzeba coś skorygować tak, aby zajęcia w Łomży prowadzone były w identyczny sposób co we wszystkich innych ośrodkach. Ma to zapewnić jednakowy poziom szkolenia bez względu na lokalizację szkółki.

MULTIMEDIA
MIEJSCE TRENINGÓW
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube