Obozy Legii Warszawa Lato 20... Rocznik 2016 - nowe pokoleni... Dziewczynki - zapraszamy do ...

AKTUALNOŚCI

2018-03-19 12:44

Wielki nabór do Akademii Legii i klas sportowych!

Autor: akademia.legia.com

10 i 11 kwietnia br. przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie odbędzie się nabór - do klas sportowych pod naszym patronatem i jednocześnie do Akademii Legii. Zapraszamy zawodników z roczników 2005-2009 i ich rodziców.

- Kwietniowe nabory organizujemy we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 392 dla wszystkich, którzy chcieliby się nam zaprezentować i trafić do klasy sportowej pod naszym patronatem. Do klasy będą chodzić zawodnicy Akademii Legii, a lekcje wychowania fizycznego poprowadzą trenerzy naszych zespołów. Tego dnia można więc dostać się do klasy sportowej z naszymi chłopcami, ale też jednocześnie okazać się na tyle dobrym, żeby już dziś trafić do obecnej drużyny Akademii: U13, U12, U11 i U10 – mówi Radek Mozyrko, menadżer Akademii.

 

- Dla wielu chłopców z Warszawy i okolic to doskonała okazja, aby się nam pokazać. Wiemy, że w mieście nie brakuje talentów i liczymy, że zidentyfikujemy kolejne. Klasy sportowe z naszymi zawodnikami to przedłużenie Akademii, oba projekty są połączone. Wszyscy zainteresowani będą mogli nam się przyjrzeć w trakcie Dnia Otwartego Akademii Legii, który odbędzie się 24 marca - dodaje Mozyrko. Więcej o Dniu Otwartym znajdziesz TUTAJ.

 

- Chcemy zwiększyć liczbę chłopców, na których rozwój mamy wpływ. Możemy wpływać na nich nie tylko w drużynach Akademii, bo tam liczba przyjmowanych chłopców jest ograniczona, ale też w klasach sportowych. W ramach lekcji WF kolejni zawodnicy mogą ćwiczyć pod okiem naszych trenerów i z zawodnikami naszych drużyn. Do tego będą uczyć się w dobrej szkole - SP numer 392 przy al. Wojska Polskiego 1A na Żoliborzu. Przejście do naszej klasy sportowej możemy zaproponować zawodnikom z Legia Soccer Schools, czy innych szkółek i klubów, którzy na dziś z różnych względów nie są w stanie trafić do Akademii, ale idąc do naszej klasy wchodzą w obszar naszych zainteresowań – dodaje Jacek Zieliński. 

 

- Najważniejsze jest to, że wciąż można trenować w swoim klubie, a chodzić do klasy sportowej z naszymi zawodnikami i wraz z nimi podciągać się sportowo. Może niektórzy z nich trafią do Akademii Legii dopiero po pewnym czasie? Po roku czy dwóch uczęszczania do wspólnej klasy? Wszystko jest możliwe, kluczowy jest talent i determinacja - uzupełnia Mozyrko.

 

1. DLA KOGO SĄ NABORY?

 

Dla zawodników, którzy w obecnym roku szkolnym uczęszczają do III, IV, V i VI klasy SP (roczniki 2005-2008/2009), a we wrześniu pójdą do IV, V, VI i VII klasy. Wymagania dotyczące naborów do klas sportowych znajdziesz TUTAJ.

 

2. JAKIE SĄ KOLEJNE KROKI?

 

24 marca, godz. 17-20 (sobota), Łazienkowska 3 – przyjdź na Dzień Otwarty Akademii Legii i dowiedz się więcej o sposobie pracy Akademii i samych klasach sportowych (więcej o spotkaniu: TUTAJ)

 

26 marca, godz. 18:00 (poniedziałek) – przyjdź na Dzień Otwarty w Szkole nr 392 na ul. Wojska Polskiego 

 

4 kwietnia, godz. 16:00 – termin dostarczania wniosków do SP nr 392 zarówno dla rodziców zawodników zawodników Akademii (U13, U12, U11, U10), jak i spoza Akademii. Ściągnij i wypełnij wniosek (TUTAJ), kwestionariusz (TUTAJ), oświadczenie dotyczące danych osobowych (TUTAJ) i dostarcz do 4 kwietnia (godz. 16:00) do SP nr 392. 

 

10 kwietnia, godz. 15:30-19:00 – nabór dla roczników 2005 i 2006 na Łazienkowskiej 3 w Warszawie

 

11 kwietnia, godz. 15:30-19:00 - nabór roczników 2007, 2008 i 2009 na Ł3

 

3. NA CZYM POLEGA PROJEKT KLAS SPORTOWYCH?

 

- Kiedyś naukowcy uważali, że godzina aktywności fizycznej dziennie wystarczy do zdrowego tryby życia u dzieci i młodzieży, to było 15 lat temu jak byłem dzieciakiem. Teraz Finowie uważają, że potrzeba minimum 3h dziennie, bo dzieciaki za mało się ruszają. Niełatwo znaleźć 10-latka, który tak wiele by się poruszał. Dlatego jako Akademia zdecydowaliśmy się, aby również nasi najmłodsi zawodnicy mieli dodatkowe, jakościowe zajęcia z WF-u - mówi Radek Mozyrko. 

 

W obecnym sezonie do VII klasy Szkoły Podstawowej nr 392 na Żoliborzu uczęszczają zawodnicy drużyny U14 (rocznik 2004 i kilku z 2005). Od września będą chodzić do VIII klasy, natomiast do VII klasy w SP nr 392 trafi drużyna U13 (2005/06). Planujemy dodatkowo rozszerzyć ten projekt i oddziały sportowe otworzyć również dla IV, V i VI klasy, czyli dla obecnych drużyn U10 (nazwanej U11B), U11 i U12.

 

- Do 12 roku życia dzieci najszybciej przyswajają wzorce ruchowe, więc warto zadbać o jakość zajęć. W naszej klasie dzieci będą chodzić na basen, będą prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe, by poszerzać sprawność chłopców. Zakładamy, że w klasie będą nie tylko chłopcy z Akademii, ale właśnie Legia Soccer Schools, innych drużyn warszawskich, czy innych sekcji. Zależy nam także na tym, by znalazły się w niej dziewczynki, dlatego zapraszamy je na nabór. Chcemy by chłopcy mogli poznawać cały przekrój postaw społecznych – mówi Mozyrko. 

 

Ponad 10 lat temu akademia Anderlechtu rozpoczęła podobny projekt - trenerzy klubowi przyjeżdżali na treningi do szkół, do których uczęszczali zawodnicy. Tak aby zwiększyć liczbę godzin, które zawodnicy spędzali z piłką przy nodze. Godzinami szlifowali technikę i z tego systemu wywodzi się m.in. Youri Tielemans z rocznika 1997, reprezentant Belgii i obecnie zawodnik AS Monaco.

 

4. PLANOWANY GRAFIK ZAJĘĆ W ROKU SZKOLNYM 2018/19

 

Wszystkie działania SP nr 392 i Akademii będą skoordynowane, szkoła zamierza stworzyć klasy koedukacyjne (np. w połączniu z pływaczkami). Na terenie szkoły jest stołówka i istnieje możliwość wykupienia dwóch posiłków (śniadania i obiady). Zajęcia dodatkowe (rozwijające, wyrównawcze, świetlica) będą dostosowane do potrzeb uczniów. Zobacz profil SP nr 392 na Facebooku TUTAJ.

 

Dzieci wytypowane w trakcie naborów będą mogły skorzystać z 10 godzin zajęć WF-u tygodniowo (basen, piłka nożna, zajęcia ogólnorozwojowe).

 

 

 

 

***

O szczegóły możesz zapytać w trakcie Dnia Otwartego Akademii Legii - 24 marca lub w trakcie Dnia Otwartego SP nr 392 - 26 marca.

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube