Obozy Legii Warszawa Lato 20... Rocznik 2016 - nowe pokoleni... Dziewczynki - zapraszamy do ...

AKTUALNOŚCI

2018-03-20 10:02

Szkoła Motoryki - odpowiednia regeneracja po wysiłku

Autor: Blackroll, Legia Soccer Schools Fot. Mateusz Kostrzewa

Odpowiednia regeneracja po wysiłku fizycznym jest obok treningu i prawidłowej diety jednym z kluczowych składowych sukcesu, zarówno w przygotowaniu dorosłego zawodnika, jak i młodego gracza. Już po kilkuminutowej sesji rolowania z BLACKROLL wdrożonej na zakończenie każdego treningu gracz odczuje jej pozytywne rezultaty!

Jak najwcześniejsze wdrażanie podstawowych form regeneracji, takich jak rolowanie pozwoli zmniejszyć sztywność i bolesność mięśniową pozwalając na prawidłowy rozwój zawodnika i unikanie kontuzji związanych ze zmęczeniem i przetrenowaniem.

 

 

Rolowanie obecnie uznawane jest przez specjalistów w dziedzinie zarówno treningu, jaki i rehabilitacja za najefektywniejszą metodę automasażu zmniejszającą napięcie mięśniowo-powięziowe, które utrzymywane na zbyt wysokim poziomie staje się przyczyną najczęstszych kontuzji tkanek miękkich, takich, jak naderwanie, naciągniecie, czy skręcenie. Rolowanie wykonywane po wysiłku fizycznym skutecznie przeciwdziała objawom zmęczenia i przetrenowania, sprawiając, że zawodnik ulega szybszej regeneracji między poszczególnymi jednostkami, jak również w krótszym czasie może osiągnąć pożądane efekty treningowe.

 

Dodatkowo rolowanie przyspiesza przepływ krwi i substancji odżywczych poprawiając metabolizm zmęczonych i wyeksploatowanych mięśni, jednocześnie dostarczając im niezbędnych do szybszej odbudowy substancji odżywczych. Już po kilkuminutowej sesji rolowania wdrożonej na zakończenie każdego treningu gracz odczuje jego pozytywne efekty w postaci uelastycznienia i nawodnienia, które są widoczne w postaci zwiększonej mobilności i zakresów ruchu, ograniczenia powstawania popularnych "zakwasów", jak również polepszenia ogólnego dobrego samopoczucia.

 

Partner techniczny BLACKROLL:

 

 

ZAPISZ SWOJE DZIECKO DO SZKOŁY MOTORYKI - KLIKNIJ

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube