Legia Family Camp - obóz dla... Letnie obozy Legii Warszawa ... SZKOŁA MOTORYKI LEGII WARSZA...

AKTUALNOŚCI

2017-06-22 20:37

Redaktor Dorian - wywiad z Mišą

Autor: Dorian Darżynkiewicz

Dorian - najmłodszy dziennikarz sportowy w Polsce. Urodzony tego samego dnia co Leo Messi. Miłośnik lego, spinnerów, pizzy swojej mamy i oczywiście Legii Warszawa! Dziś Dorian zaprasza do lektury wywiadu z kolegą z drużyny Szkół piłkarskich Legia Soccer Schools - Mišą Kovčinem.

Nasz Boahter: Miša Kovčin
8 lat, od 3 lat w Legia Soccer Schools
Hobby: sport i kręcenie spinnerem

- Dorian: Jesteś laureatem konkursu plastycznego Legia Soccer Schools. Jaka była Twoja reakcja na wieść o wygranej?
- Miša: Kiedy razem z mamą zobaczyliśmy w internecie zdjęcie, na którym Miroslav Radovic trzyma mój obrazek, krzyczeliśmy ze szczęścia.

- Dorian: Podziwiam Cię, że mając tyle treningów znalazłeś czas na malowanie obrazów! Co jeszcze trenujesz oprócz piłki nożnej?
- Miša: Trenuję koszykówkę i pływanie. Jeszcze do niedawna grałem w piłkę wodną w sekcji Legii i w tenisa, ale trudno było pogodzić te wszystkie treningi.

- Dorian: Jak teraz wygląda Twój tydzień?
- Miša: W poniedziałki, środy i czwartki gram w piłkę w szkole, we wtorki i piątki trenuję w Legia Soccer Schools, w piątek dodatkowo mam basen. W sobotę gram w kosza w Legia Basket Schools, a w niedzielę sparing na Legii.

- Dorian: Kiedy masz czas wolny to co robisz? Tylko nie mów mi, że idziesz grać na Orlika…
- Miša: Nie… Idę z rodzicami i siostrą na Tor Wyścigów Konnych. Wiesz, że po raz pierwszy byłem na wyścigach jak miałem osiem dni?

- Dorian: Nie zapytam więc jak dopingowałeś wtedy dżokejów, ale powiedz czy da się porównać doping na meczu piłkarskim Legii i na wyścigach konnych?
- Miša: No nie. Na Legii śpiewam „Sen o Warszawie”, a na koniach krzyczę „Dawaj Modraszek!” – to mój ulubiony koń, jest naprawdę dobry.

- Dorian: Twój tata jest Serbem i wiem, że niebawem oprócz obywatelstwa polskiego będziesz miał też serbskie. Jeśli kiedyś musiałbyś zdecydować czy grać dla Polski czy dla Serbii, to którą reprezentację byś wybrał?
- Miša: Wybrałbym Polskę.

- Dorian: Dlatego że w Serbii grają słabsi piłkarze?
- Miša: Taaa, słabsi?! Przecież Aleksandar Prijović gra w Serbii.

- Dorian: To jeszcze na koniec powiedz jak po serbsku będzie „Legia Mistrz”?
- Miša: Legia šampion!

- Dorian: Dzięki za rozmowę.

 

Jeśli uważasz, że masz ciekawą pasję lub historię do opowiedzenia i kolejny wywiad powinienem przeprowadzić z Tobą, napisz do mnie na redakcja@legiasoccerschools.pl.

 

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube