Zapisz swoje dziecko na tren... Obozy Legii Warszawa Lato 20... Rocznik 2016 - nowe pokoleni...

AKTUALNOŚCI

2019-02-11 12:35

Dzień otwarty - klasy sportowe Legii

Fot. Ola Wór

Już 18 lutego br. odbędzie się dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 392 (Al. Wojska Polskiego 1A, Żoliborz), na którym przedstawione zostaną informacje dotyczące naboru do klas sportowych Legii Warszawa (klasy "0" oraz pierwsze). Zapraszamy w poniedziałek o 18:00!

- Nieistotne jest gdzie trenujesz dziś - w Akademii Piłkarskiej Legii, Legia Soccer Schools, w innych warszawskich klubach, czy też jak dotąd nie chodziłeś na żadne zajęcia. Każdy może przyjść na nabór, dołączyć do klas sportowych Legii Warszawa i trochę się poruszać - zapewnia Radosław Mozyrko, koordynator szkolenia Akademii Piłkarskiej Legii.

 

Klasy 0-3 o profilu piłkarskim pod patronatem Legia Soccer Schools ćwiczą z jej trenerem, natomiast 4-8 trafiły pod skrzydła Akademii Piłkarskiej Legii i stąd otrzymały dedykowanego trenera.
Oba programy są dla chłopców, jak i dziewczynek. W obu klasach mamy po 20-25 miejsc, program jest bezpłatny. Wytypowani w trakcie naborów będą mogli skorzystać z 10 godzin zajęć tygodniowo (basen, W-F, piłka nożna).

 

DZIEŃ OTWARTY:
Szkoła Podstawowa nr 392
Al. Wojska Polskiego 1c, Warszawa
Start: 18:00

NABÓR DO 1 KLASY POD PATRONATEM LEGIA SOCCER SCHOOLS
Jesteśmy już po pierwszym etapie naborów, część dzieci została już zakwalifikowana. Rekrutacja elektroniczna dla klasy I rozpoczęła się 29 marca 2017 r. na www.warszawa-podstawowe.pzo.edu.pl. 20 czerwca w systemie rekrutacyjnym opublikujemy wykaz wolnych miejsc. W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt na adres klasy@legia.pl.
 
Dyrektor szkoły pani Renata Kozłowska:
- Od września 2017 roku nasza szkoła - Gimnazjum Nr 55 w Warszawie przekształci się w Szkołę Podstawową nr 392 i rozpoczniemy współpracę z klubem piłkarskim Legia Warszawa*. Trening sportowy będzie realizowany równolegle z procesem kształcenia. Ujęcie działalności sportowej w proces edukacyjno – wychowawczy przyniesie wiele korzyści, ale związane jest z koniecznością dobrej organizacji. Od lat tworzymy oddziały sportowe, dlatego z doświadczenia wiemy, że wychowanie przez sport nie tylko wspiera wychowanie szkolne, ale kształtuje osobowość ucznia. Nauczyciele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców, trenerów, wreszcie młodych zawodników, dostosowując wymagania, planując rozkład materiału edukacyjnego tak, aby uczniowie realizowali podstawę programową, bez konieczności rezygnacji z zajęć sportowych, wyjazdów szkoleniowych czy obozów. Ponieważ sport kształtuje takie cechy charakteru jak: wytrwałość, pracowitość, organizacja, to zawodnicy często osiągają jednocześnie bardzo wysokie wyniki w nauce.
 
*Od września Szkoła Podstawowa nr 392 nabierze dodatkowego legijnego charakteru. Do tego ośrodka trafią również zawodnicy Akademii Piłkarskiej Legii, którzy w wyniku reformy edukacji zamiast do 1 klasy gimnazjum, pójdą do 7 klasy podstawówki.MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA SOCCER SCHOOLS
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

zobacz całą mapę
Legia Soccer Schools na YouTube