Ożarów Mazowiecki

AKTUALNOŚCI

2018-11-19 11:17

14. edycja Legia Cup 24 - 25 listopada!

Autor: Legia Soccer Schools

Czternasta edycja międzynarodowego turnieju Legia Cup zbliża się wielkimi krokami. W tym roku dwanaście drużyn z całego świata rywalizować będzie w weekend 24 - 25 listopada. Przy Łazienkowskiej 3 pojawią się między innymi ubiegłoroczny zwycięzca Anderlecht Bruksela, a także Juventus Turyn, Manchester United czy Hertha Berlin. W rywalizacji udział wezmą również dwie drużyny Legii Warszawa oraz - po raz pierwszy w historii - zwycięzca Turnieju Eliminacyjnego.

Czternasta edycja międzynarodowego turnieju Legia Cup zbliża się wielkimi krokami. W tym roku dwanaście drużyn z całego świata rywalizować będzie w weekend 24 - 25 listopada. Przy Łazienkowskiej 3 pojawią się między innymi ubiegłoroczny zwycięzca Anderlecht Bruksela, a także Juventus Turyn, Manchester United czy Hertha Berlin. W rywalizacji udział wezmą również dwie drużyny Legii Warszawa oraz - po raz pierwszy w historii - zwycięzca Turnieju Eliminacyjnego.

Legia Cup to nie tylko rywalizacja czołowych europejskich akademii, ale również świetna zabawa i cenna lekcja dla młodych chłopców, którzy marzą o karierze profesjonalnego piłkarza. W minionym roku bezkonkurencyjny okazał się Anderlecht Bruksela, który zachwycił zarówno rywali, jak i widzów efektownym oraz efektywnym futbolem. Na podium uplasowały się również Juventus Turyn i Manchester City (więcej TUTAJ i TUTAJ). Suche wyniki nie były jednak najistotniejsze, liczyła się przede wszystkim możliwość zmierzenia się z rywalami najwyższej europejskiej półki. Uczestnicy zgodnie chwalili wysoki poziom - zarówno sportowy, jak i organizacyjny (więcej TUTAJ).

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna edycja turnieju odbędzie się w weekend 24 - 25 listopada. Na boisku bocznym przy ulicy Łazienkowskiej 3, pod balonem rywalizować będzie dwanaście drużyn z całego świata.

LISTA UCZESTNIKÓW 14. EDYCJI LEGIA CUP
Legia Warszawa I
Legia Warszawa II
Anderlecht Bruksela (Belgia)
Juventus Turyn (Włochy)
Manchester United (Anglia)
Hertha Berlin (Niemcy)
RB Salzburg (Austria)
FC Lugano (Szwajcaria)
Team Europa
Cadence Chicago (USA)
Academy of Perth (Australia)
UKS Varsovia (Polska)
 
– W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się zmienić format turnieju - z systemu grupowego, a potem fazy pucharowej na system ligowy. Ten format jest dużo bardziej atrakcyjny dla uczestników, ponieważ dana drużyna rywalizować będzie z każdym zespołem biorącym udział w turnieju, a co za tym idzie będzie miała okazję sprawdzić się na tle rywali prezentujących zróżnicowaną kulturę gry. W tegorocznej edycji ponownie pojawią się uznane marki, jak Anderlecht Bruksela, Juventus Turyn czy Manchester United, ale będą również drużyny spoza Europy, charakteryzujące się zupełnie innym stylem gry. Zetknięcie z takim "innym" futbolem będzie dla pozostałych zespołów ciekawym i wartościowym doświadczeniem – zapewnia Adam Orlikowski, menedżer projektu Legia Soccer Schools, jeden z organizatorów Legia Cup.
 
– W zeszłym roku sprawdził się pomysł wystawienia dwóch drużyn Legii, więc i w tym roku poinformowaliśmy rodziców o identycznych zasadach selekcji na turniej. Dzięki temu więcej naszych zawodników ma szansę sprawdzić się w Legia Cup. Zeszłoroczna edycja była przewidziana dla rocznika 2007, ale pierwsze przetarcie otrzymali też chłopcy urodzeni w 2008 roku. W tym roku to oni - rocznik 2008 - utworzą trzon Legii I, z kolei wybrani zawodnicy z r. 2009 otrzymają szansę gry w Legii II – zaznacza Sebastian Różycki, koordynator kategorii U5-U12 i Klubów Partnerskich.

 

 

 

 

Chłopcy z rocznika 2008 wiosną tego roku zwyciężyli w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Sokolik Cup, pokonując po drodze między innymi holenderski Feyenoord Rotterdam.

Nowością w tym roku będzie Turniej Eliminacyjny do Legia Cup. – Do turnieju kwalifikacyjnego zaprosiliśmy wszystkie Kluby Partnerskie Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, jak i kluby współpracujące z Fundacją Legia Soccer Schools. W ten sposób chcemy umożliwić naszym partnerom wzięcie udziału w cenionym turnieju międzynarodowym, którego jesteśmy organizatorem. Najlepszy zespół z Turnieju Eliminacyjnego awansuje do głównego turnieju Legia Cup 2018 – wyjaśnia Sebastian Różycki.

Pierwszy dzień rywalizacji rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 i trwać będzie do około 18:00. W niedzielę spotkania rozpoczną się o 9:00 i potrwają do około 14:00. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

 

 

Gorąco zapraszamy do śledzenia Legia Cup 2018 na żywo. Z całą pewnością część występujących podczas tego turnieju zawodników za kilka lat będzie na ustach piłkarskiej Europy. Kto wie, być może na naszych oczach rodzą się właśnie przyszłe gwiazdy światowego futbolu?

MULTIMEDIA
MIEJSCE TRENINGÓW
Zasięg Legia Soccer Schools

Liczba zawodników: 4 310

Liczba lokalizacji: 102

Liczba drużyn: 322

Legia Soccer Schools na YouTube